Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami! Nie macie pomysłu, jaki prezent wręczyć jej z tej okazji? Co powiecie na dużego pluszowego misia? Uśmiech na twarzy Waszej mamy — gwarantowany!

Zastanawialiście się kiedyś, skąd wzięła się tradycja obchodzenia Dnia Matki? Początki tego święta sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian, którzy kultem otaczali matki — boginie, które to uznawane były za symbole płodności oraz urodzajów. Gdy cesarstwo rzymskie przyjęło chrześcijaństwo, zabroniono wyznawania innych bogów. Zwyczaj ten wrócił dopiero w XVII — wiecznej Anglii pod nazwą „niedziela u matki.” W jej ramach, w czwartą niedzielę postu odprawiano modły w katedrze.

W niedziele odbywały się one w kościołach. Matkom wręczano wówczas różnego rodzaju upominki, przeważnie słodycze oraz kwiaty, w zamian za otrzymywane od nich błogosławieństwo. Dzień, w którym obchodzono święto był wolny od pracy. Zwyczaj ten przetrwał do XIX wieku. Ponownie zaczęto go obchodzić po II wojnie światowej.

Niezwykle ważną rolę w ustanowieniu Dnia Matki odegrała amerykańska nauczycielka Anna Maria Reeves Jarvis, która w 1858 roku ogłosiła „Dni Matczynej pracy.” Zrozpaczona po jej śmierci córka w 1905 roku rozpoczęła działania mające na celu ustanowienie święta upamiętniającego miłość oraz poświęcenie kobiet wychowujących dzieci. W 1914 roku kongres zdecydował się ustanowić świętem narodowym drugą niedzielę maja. Jeżeli chodzi o historię Dnia Matki w Polsce, po raz pierwszy świętowano go w 1923 roku w Krakowie.

Co ciekawe, nie we wszystkich krajach święto to obchodzone jest w maju. Przykładowo, w Armenii przypada ono 7 kwietnia, w Tajlandii — 12 sierpnia, a w Indonezji — 22 grudnia.

Jak wyglądają obchody Dnia Matki na świecie? We Włoszech dzieci zapraszają swoje mamy do restauracji i nie pozwalają im na wykonywanie prac domowych. Tradycyjnym przysmakiem związanym z tym świętem jest sernik w kształcie serca.

W Meksyku z okazji Dnia Mamy odbywa się msza na część Najświętszej Dziewicy. Dzieci przygotowują mamom uroczyste śniadanie i wręczają im kwiaty.

W Australii oraz Kanadzie panuje zwyczaj przypinania goździków do ubrań — kolorowych, gdy matka danej osoby żyje, białych, że zmarła.

W Polsce z okazji Dnia Matki rodzicielkom wręcza się kwiaty i różnego rodzaju upominki. W roli prezentu z tej okazji doskonale sprawdzi się nasz pluszowy miś. Jesteśmy pewni, że Wasza mama nigdy wcześniej nie dostała tak oryginalnego podarunku! Nasz miś na prezent ma aż 160 centymetrów wysokości, co sprawia, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. Doskonale prezentować będzie się on zarówno w sypialni mamy, jak i w pokoju dziennym.

Może on stanowić oryginalną dekorację wnętrza lub sprawdzać się podczas relaksu z książką czy przed telewizorem. Oferowany przez nas wielki miś jest niezwykle przyjemny w dotyku, co sprawia, że przytulanie się do niego jest czystą przyjemnością. Wykonany został on z najwyższej jakości, trwałych, hipoalergicznych materiałów, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Sprawia to, że taki pluszowy miś na długie lata zachowuje swój estetyczny wygląd, ciesząc oko. Dostępny jest on w 2 wersjach kolorystycznych, co ułatwi Wam dopasowanie go do indywidualnych upodobań Waszej mamy.

O prezencie na Dzień Matki przypomnieliście sobie w ostatniej chwili? Bez obaw — nasz duży miś dotrze do Was w przeciągu maksymalnie 2 dni od złożenia zamówienia. Jeżeli chcecie żeby prezentował się on jeszcze efektowniej, skorzystajcie z naszej oferty pakowania ogromnego misia w papier ozdobny. Duży pluszowy miś to za mało? Prezent tego typu możecie dowolnie wzbogacić, na przykład przyczepiając do jego łapki pudełko z biżuterią lub bukiet kwiatów.

Nie zapomnijcie uwiecznić momentu wręczania mamie wielkiego misia — takie wydarzenie nie zdarza się na co dzień! Pluszowego misia Waszej mamie podarować możecie również przy innej okazji. To świetny pomysł na upominek z okazji urodzin, imienin czy Świąt Bożego Narodzenia.