Imieniny, mimo że obecnie nie tak popularne jak kiedyś, przez wiele osób w dalszym ciągu są hucznie obchodzone i traktowane na równi z urodzinami. Co warto wręczyć bliskiej osobie z tej okazji? Co powiecie na dużego misia?

Duży pluszowy miś to idealny pomysł na prezent imieninowy, kup już dzisiaj w promocyjnej cenie > duż miś <

Na początek garść historii. Mianem imienin określa się zwyczaj świątecznego obchodzenia dnia świętego czy błogosławionego z katolickiego kalendarza lub innego dnia, które przypisywane jest danemu imieniu. Zwyczaj ten jest szczególnie popularny w Polsce, z wyjątkiem Kaszub oraz Górnego Śląska. Spotkać można się z nim również w Grecji, Bułgarii, Szwecji, Rosji, Czechach, Bawarii, na Łotwie oraz Węgrzech. Warto wspomnieć tutaj o tym, że w momencie, w którym Polska weszła w tradycję chrześcijańską, kwestia imion odgrywała bardzo duże znaczenie. Nadanie dziecku konkretnego miana wiązało się ze wstawiennictwem oraz opieką konkretnego świętego, który zostawał jego patronem. Jakie są znacznie poszczególnych imion? Oto kilka przykładów.

Anna jest imieniem wywodzącym się od hebrajskiego słowa „hannah”, które oznacza łaskę. Maria również pochodzi z języka hebrajskiego, od słowa „mariam” oznaczającego „napawać radością”. Andrzej to imię, które wywodzi się z języka greckiego, a dokładniej ze zdrobnienia imion złożonych zawierających wyraz „aner” oznaczający „dzielny, mężny”. Michał jest z kolei imieniem wywodzącym się od jednego z biblijnych archaniołów. Po hebrajsku oznacza ono „któż jak Bóg”. Kiedy obchodzi się imieniny? Świętuje się je w dniu, w który wypada jako pierwszy w kolejności po imieninach.

W jaki sposób obchodzi się imieniny? Najczęściej z tej okazji zaprasza się najbliższych członków rodziny oraz przyjaciół — czy to do swojego domu, czy restauracji, by wspólnie zjeść posiłek czy wypić kawę. Osoby zaproszone na przyjęcie wręczają solenizantowi rozmaite upominki. W roli prezentu z tej okazji znakomicie sprawdzi się nasz ogromny miś. Ma on aż 160 centymetrów wysokości, co czyni z niego największego pluszaka tego typu w Polsce. Duży pluszowy miś jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych — białej oraz beżowej. Na jego szyi znajduje się kokarda w kratę, która nadaje mu eleganckiego charakteru.

Nasze duże misie produkowane są z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Sprawia to, że prezentują się one niezwykle efektownie, a przytulanie się do nich jest czystą przyjemnością. Wielki miś spełnia wymogi unijne i jest przyjemny w dotyku. Czyni to z niego w pełni bezpieczny prezent. Taki pluszowy miś bardzo dobrze sprawdzać będzie się w roli dekoracji pokoju. Położyć można go na łóżku czy posadzić na fotelu. Miś na prezent towarzyszyć może podczas oglądania telewizji, czytania czy popołudniowej drzemki. Jeżeli chcesz, żeby prezentował się on jeszcze efektowniej, specjalnie dla Ciebie możemy go zapakować w elegancki papier ozdobny. Wielki miś dotrze do Ciebie w przeciągu maksymalnie 2 dni od momentu złożenia zamówienia.

Co jeszcze poza ogromnym misiem możesz wręczyć bliskiej osobie z okazji imienin? Wszystko zależy tutaj od wieku, płci i zainteresowań osoby obdarowywanej. Szukając ponadczasowego upominku, który nigdy nie wychodzi z mody, postawić możesz na srebrną biżuterię. Mogą to być zarówno kolczyki, jak i bransoletka czy komplet składający się z kilku elementów. To świetny pomysł na imieninowy prezent dla kobiety w każdym wieku. Mężczyźnie wręczyć można natomiast butelkę ulubionego trunku — czy to wina, czy whisky lub elegancką karafkę na alkohol (z powodzeniem wlać można do niej również wodę, lemoniadę czy kompot). Świetnym uzupełnieniem prezentu, jakim jest duży pluszowy miś może być książka ulubionego autora lub płyta ukochanego wykonawcy. Bardzo dobrym pomysłem na imieninowy podarunek będzie także stylowa filiżanka ze spodkiem, najlepiej porcelanowa. Z okazji imienin solenizantowi wręczyć można również kwiaty — świeże lub doniczkowe czy tort — z cukierni lub własnoręcznie przygotowany.