Wyjątkowy dzień

Rocznica ślubu to niezwykle ważne wydarzenie w historii każdego małżeństwa. Każda z nich ma inną nazwę i powiązaną z nią symbolikę. Bez względu na to, czy z drugą połówką obchodzisz 5 czy 15 rocznicę ślubu, duży miś  świetnie sprawdzi się w roli prezentu z tej okazji.

Rodzaje rocznic

1 rocznica ślubu określana jest mianem papierowej. W domyśle oznacza to „czystą kartkę”, na której małżonkowie zaczynają zapisywać swoją historię. Określenie papierowa odnosi się także do łatwości, z jaką małżeństwo może zostać „rozdarte”. Jakiego rodzaju upominki dobrze sprawdzą się w roli prezentu na 1 rocznicę ślubu? Może być to zarówno książka, jak i ozdobna papeteria czy bon upominkowy, na przykład do restauracji czy salonu odnowy biologicznej.

2 rocznica ślubu to bawełniana. Nazwa ta odnosi się do właściwości tego materiału, takich jak wszechstronność czy wytrzymałość. Chodzi tutaj o to, by małżeństwo było silne nawet w obliczu trudnych wyzwań. Gdy uda się osiągnąć ten stan, małżonkowie będą się do siebie coraz bardziej zbliżać, a ich wspólne życie — przeplatać niczym włókna bawełny. Jaki prezent wręczyć można bliskiej osobie z okazji 2 rocznicy ślubu? Dobrym pomysłem będą wykonane z bawełny szlafroki czy ręczniki.

Kolejną ważną rocznicą jest 5 czyli drewniana. Drzewa symbolizują tutaj czas, siłę oraz mądrość. Tak samo jak drzewo, które jest w stanie przetrwać nawet najgorsze wichury, tak samo małżeństwo, które przetrwało wzloty i upadki nieustannie rośnie w siłę. Co kupić bliskiej osobie z okazji 5 rocznicy ślubu? W roli upominku dobrze sprawdzi się tutaj na przykład drewniana fajka czy deska do krojenia lub oryginalna, wykonana z drewna biżuteria czy stojak na wino.

10 rocznica ślubu określana jest jako cynowa lub aluminiowa. Cynowa symbolizuje zdolność przetrwania w czasie. Wykonana z brązu i miedzi nie rdzewieje i nie zużywa się. Aluminium to natomiast materiał plastyczny, który stanowi symbol trwałości i elastyczności. Po 10 wspólnie spędzonych latach, małżonkowie są w w stanie radzić sobie z wszelkiego rodzaju przeszkodami, jakie pojawiają się na ich drodze. Jakiego rodzaju prezent dobrze sprawdzi się z okazji takiej okrągłej rocznicy? Może być to na przykład ozdobne pudełko na różnego rodzaju pamiątki po wspólnie przeżytych wydarzeniach — zdjęcia czy bilety.

20 rocznicę ślubu nazywa się porcelanową. Stanowi to odniesienie do delikatności i subtelności, a z drugiej strony piękna i elegancji tego materiału. Idealnym prezentem na taką rocznicę będzie porcelanowy zestaw filiżanek czy zastawy stołowej.

Następna ważna rocznica ślubu to 25, czyli srebrna (nazywana jest ona również Srebrnymi Godami). Srebro stanowi symbol trwałości, wytrzymałości i szlachetności. Co kupić na 25 rocznicę ślubu? Bardzo dobrym pomysłem na upominek będzie zestaw srebrnej biżuterii lub komplet sztućców.

30 rocznica ślubu określana jest również mianem perłowej. Perły słyną ze swojego piękna, a z drugiej strony — dużej ilości czasu niezbędnego do ich uformowania. W kontekście małżeństwa stanowią one odniesienie do ukrytego piękna oraz dojrzałości. Biżuteria z dodatkiem pereł, na przykład naszyjnik, to najlepszy prezent na 30 rocznicę ślubu.

Najważniejszą chyba rocznicą ślubu jest 50, inaczej złota. Złoto reprezentuje mądrość, siłę oraz dobrobyt. To symbol czegoś, czego nie da się zastąpić. W roli prezentu z okazji Złotych Godów najlepiej sprawdzi się komplet złotej biżuterii.

Pomysł na prezent

Jeśli szukasz ponadczasowego prezentu na rocznicę ślubu, postaw na naszego dużego pluszowego misia. Ze względu na duże wymiary (jego wysokość to aż 160 centymetrów), taki pluszak z pewnością zapadnie w pamięci drugiej połówki na długi czas. Na jego szyi znajduje się elegancka kokarda w kratę, która nadaje mu stylowego charakteru. Ogromnego misia możemy zapakować w stylowy, ozdobny papier, dzięki któremu wyglądać będzie on jeszcze bardziej efektownie. Nie zapomnij uwiecznić na fotografii momentu wręczania dużego pluszowego misia — taka okazja nie zdarza się 2 razy!