Misie to znani bohaterowie bajek dla dzieci. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najpopularniejszych kreskówkowych bohaterów, którzy podbili serca maluchów i nie tylko z całego świata.

Szukasz dużego pluszowego misia? Kup już dzisiaj w promocyjnej cenie! >chce dużego misia<

Kubuś Puchatek

Najbardziej znanym na świecie misiem jest Kubuś Puchatek. Jego twórcą jest angielski pisarz — Aleksander Alan Milne. W 1921 roku jego żona podarowała ich synowi na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie. Obserwując, jak dziecko bawi się nim i jak jest nim zafascynowane, zdecydował się napisać książkę, której głównym bohaterem będzie miś o imieniu Kubuś Puchatek. Książka zadebiutowała w księgarniach 14 października 1926 roku i stała się bestsellerem. Kim jest tytułowy Kubuś Puchatek? To żółty, pluszowy miś mieszkający w domu na drzewie, którego największym przysmakiem jest miód. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Krzyś, Prosiaczek, Tygrysek, Kłapouchy, Sowa, Kangurzyca, Maleństwo oraz Królik, wraz z którymi każdego dnia przeżywa rozmaite przygody.

Paddington

Równie popularnym bajkowym misiem jest Paddington. Jego historia zaczęła się w 1956 roku, kiedy to angielski pisarz — Michael Bond wręczył swojej żonie na Święta Bożego Narodzenia pluszową maskotkę. Jego imię Paddington wzięło się od stacji metra o tej samej nazwie, w pobliżu której mieszkała rodzina. Pluszowy miś na tyle zainspirował Bonda, że postanowił napisać książkę na ten temat. Okazała się ona ogromnym sukcesem, a w 1959 roku otrzymała tytuł najlepszej książki dla dzieci w Wielkiej Brytanii. Tytułowy Miś Paddington to ciekawy świata, pomysłowy niedźwiadek. Gdy miał kilka tygodni, stracił swoich rodziców na skutek trzęsienia ziemi w Peru. Wówczas przygarnęła go ciotka Lucy — pensjonariuszka Domu dla Emerytowanych Niedźwiedzi w Limie. Postanowiła zabrać go do Wielkiej Brytanii i nauczyć języka angielskiego. Na Wyspy przewiozła go w szalupie ratunkowej na pokładzie jednego ze statków. Miś trafił na stację Paddington w Londynie, gdzie znaleźli go państwo Brown. Był on wówczas ubrany w kapelusz, a na szyi miał karteczkę z napisem: „Proszę zaopiekować się tym misiem. Dziękuję.” Jako że nie było wiadomo, ile dokładnie lat ma Paddington, jego nowa rodzina zdecydowała, że urodziny obchodzić będzie 2 razy w roku — 25 czerwca, czyli w swoje rzeczywiste urodziny oraz 25 grudnia, kiedy to trafił do swojej nowej rodziny.

Miś Yogi

Kolejny bajkowy miś, którego nikomu nie trzeba przedstawiać to Miś Yogi. Zadebiutował on w 1958 roku jako drugoplanowa postać w serialu pod tytułem „Pies Huckelberry.” Spodobał się on widzom na tyle, że 3 lata później otrzymał swój własny serial „Miś Yogi.” Jego główny bohater mieszka w parku narodowym Jellystone (jego nazwa stanowi nawiązanie do najstarszego na świcie parku Yellowstone znajdującego się w Stanach Zjednoczonych) wraz ze swoim przyjacielem Boo Boo. Ich głównym zajęciem jest zdobywanie jedzenia, najczęściej przed podkradanie koszy piknikowych turystów. Na straży porządku w parku stoi Strażnik Smith. Imię głównego bohatera bajki pochodzi od popularnego w latach pięćdziesiątych baseballisty — Yogi’ego Berry’ego.

Miś Uszatek

Pisząc o najpopularniejszych kreskówkowych misiach, nie sposób nie wspomnieć o polskich, kultowych już, bajkach. Jedną z nich jest powstały w 1957 roku „Miś Uszatek.” Początkowo był on bohaterem opowiadań Czesława Janczarskiego, jakie ukazywały się w miesięczniku „Miś” skierowanym do przedszkolaków. W latach 1975 — 1987, w Telewizji Polskiej emitowana była bajka o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół. Co ciekawe, ogromną popularnością cieszyła się ona nie tylko w naszym kraju. Bajka ta emitowana była w niemalże wszystkich europejskich telewizjach. Wyświetlano ją także w Kanadzie, Nowej Zelandii czy Afryce.


A jakie są Wasze ulubione bajkowe misie? W dalszym ciągu zdarza Wam się oglądać kreskówki z niedźwiadkami w roli głównej? Nam tak i to bardzo często, do czego Was zachęcamy!