Zakup gwiazdkowego prezentu dla dla wielu osób nie lada dylemat. Szukając ponadczasowego upominku z tej okazji, który nigdy nie wychodzi z mody, warto postawić na misia na gwiazdkę.

Wyjątkowy prezent na święta w promocyjnej cenie. Kup dużego misia już dzisiaj! > Chce dużego misia 160 cm <

Ciekawy pomysł na prezent

Komu podarować można dużego misia? To podarunek na tyle uniwersalny, że ucieszy się z niego zarówno małe dziecko, jak i nastolatek czy dorosła osoba. Wręczyć możesz go swojej drugiej połówce, siostrze czy kuzynce. Duży pluszowy miś może być naszym towarzyszem podczas codziennego relaksu. Równie dobrze sprawdzać będzie się on w roli dekoracji pokoju.

Zalety pluszaka

Dlaczego warto kupić właśnie naszego dużego misia? Ma on aż 160 centymetrów wysokości, co sprawia, że jest jednym z większych pluszaków tego typu w Polsce. Ogromny miś produkowany jest z największą starannością i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Sprawia to, że prezentuje się on niezwykle efektownie, ciesząc oko. Miś na prezent jest niezwykle przyjemny w dotyku, dzięki czemu tulenie się do niego jest czystą przyjemnością. To antyalergiczny, bezpieczny produkt, który spełnia wszelkiego rodzaju normy unijne. Dostępny jest on w 2 kolorach do wyboru, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych preferencji osoby obdarowywanej. Planowanie świątecznych prezentów zacząłeś nieco za późno? Nic straconego — nasz wielki miś dotrze do Ciebie w przeciągu 1 — 2 dni od momentu złożenia zamówienia. Jeżeli nie chcesz tracić czasu na szukanie odpowiedniego dużego pudełka czy rolki papieru pakowego — zostaw to nam. Zapakujemy misia na święta tak, aby prezentował się w pełni elegancko.

a może tak bez okazji?

Pluszowego misia z naszego sklepu internetowego wręczyć możesz bliskiej osobie nie tylko z okazji Świąt Bożego Narodzenia. To także znakomity pomysł na prezent urodzinowy, imieninowy, walentynkowy, rocznicowy, osiemnastkowy czy bez okazji.

Święta i prezenty w innych krajach


W Polsce prezenty z okazji świąt wręcza się przeważnie w dniu wigilii. A jak wygląda to w innych krajach? W Niemczech 25 grudnia dzieci odwiedza Święty Mikołaj nazywany tam Der Heilige Nikolaus lub Weinachtsmann. Towarzyszy mu Ruprecht, inaczej Hans Trapp, noszący ze sobą rózgi dla niegrzecznych maluchów.

W Szwecji oraz Norwegii, świąteczne prezenty dzieciom przynosi elf lub gnom. Poza tym, że wręcza on podarki, lubi również płatać różnego rodzaju figle. Aby tego uniknąć, należy zostawić mu dużą porcję owsianki.

Kolejny kraj charakteryzujący się ciekawymi świątecznymi zwyczajami to Dania. Dzień przed wigilią, Duńczycy spotykają się wraz ze swoimi przyjaciółmi, aby wspólnie zjeść aebleskiver. Mianem tym określa się placuszki w kształcie kulek oraz ryż z dodatkiem gorącego sosu. Zadaniem dzieci jest znalezienie w jednym z przysmaków migdału. Zwycięzca w nagrodę otrzymuje prezent, a co więcej — zgodnie z legendą gwarantuje mu to szczęśliwe wyjście za mąż lub ożenienie się z przyszłości. W tym dniu wszyscy obdarowują się drobnymi prezentami. Jak głosi tradycja, na strychu spotkać można wówczas trolla o imieniu Nisse. Aby uchronić się przed jego figlami, zaserwować należy mu miseczkę ryżowego puddingu z dodatkiem migdałów.

Na Filipinach obowiązuje świąteczna tradycja o nazwie Monito — Monita. Polega ona na tym, że na początku Adwentu losuje się osobę, której przez kolejne dni wręcza się drobne upominki; każdego dnia z innej kategorii, na przykład jednego dnia coś kolorowego, drugiego — coś słodkiego. W wigilię każdy przyznaje się, komu codzienne podrzucał prezenty.

W Rosji za wręczanie prezentów odpowiada Dziadek Mróz. Wygląda on niemalże identycznie jak znany nam w Polsce Święty Mikołaj. Tym, co go różni jest jednak kolor płaszcza, który jest nie czerwony, lecz niebieski lub zielony. Dziadek Mróz jeździ na saniach, które ciągną konie zamiast reniferów, a do domów wchodzi nie przez komin, lecz przez drzwi. Nierzadko podróżuje on wraz ze swoją pomocnicą — Śnieżynką. Domy grzecznych dzieci Dziadek Mróz odwiedza dopiero w Nowy Rok.

Równie późno prezenty wręcza się we Włoszech. Następuje to w nocy z 5 na 6 maja. Jak głoszą ludowe przypowieści, wiedźma Befana wlatuje wówczas do domu przez komin. Grzecznym dzieciom wkłada do skarpetek zabawki i słodycze, niegrzecznym — kawałki cebuli, czosnku, węgla i popiołu.