Bliska Wam osoba ma w najbliższym czasie urodziny? Zadbajcie o to, aby na długo nie zapomniała tego dnia! Pomoże Wam w tym nasz duży miś!

Jesteście ciekawi, w jaki sposób obchodzi się urodziny w różnych krajach świata? Oto garść ciekawostek na ten temat. Kto wie, może zainspirują Was one do wyprawienia jedynego w swoim rodzaju przyjęcia urodzinowego?

Argentyna — w kraju tym jubilat jest pociągany za ucho tyle razy, ile ma lat.

Australia — nieodłącznym elementem obchodów urodzin w tym kraju jest grill połączony z jedzeniem tak zwanego „czarodziejskiego chleba”, czyli posmarowanego masłem i posypanego kawałkami czekolady chleba. Osoby kończące 21 lat otrzymują w dniu swojego święta klucze do domu, co ma symbolizować wkroczenie w dorosłość.

Brazylia — dzieciom obchodzącym urodziny piecze się duże torty w kształcie warzyw i owoców. Jubilat kroi pierwszy kawałek ciasta i wręcza go jednemu z rodziców.

Dania — w dzień urodzin solenizant wywiesza w swoim oknie duńską flagę. Gdy osoba kończąca 30 lat jest panną lub kawalerem, otrzymuje w prezencie młynek do pieprzu.

Indie — w dniu urodzin solenizant klęka przed rodzicami i dotyka ich stóp, co symbolizuje szacunek do nich. Cała rodzina modli się o błogosławieństwo dla dziecka. Po południu odbywa się rodzinna uroczystość, w trakcie której serwuje się pikantny gulasz warzywny oraz deser o nazwie dudh pakh. Jest to ryż przyrządzany w formie budyniu, z dodatkiem migdałów, pistacji, rodzynek oraz korzennych przypraw.

Irlandia — w dniu urodzin solenizant jest chwytany za nogi, obracany go góry nogami i opuszczany na ziemię tyle razy ile ma lat. Dodatkowo opuszcza się go jeszcze 1 raz, co ma przynieść szczęście.

Japonia — w tym kraju najważniejsze są 3, 5 oraz 7 urodziny. Wynika to z tego, że w przeszłości najwięcej dzieci umierało przed ukończeniem tego wieku. Dzieci uczestniczą wtedy w festiwalu o nazwie „Shichi — go — san” („Trzy — Pięć — Siedem Festiwal”). W jego trakcie, rodziny udają się do miejsc kultu religijnego, gdzie dziękują za otrzymane łaski i proszę o długie, zdrowe życie.

Kanada — do urodzinowego tortu wkłada się monetę i smaruje nos solenizanta masłem. Zgodnie z tradycją, ma to za zadanie ustrzec go przed nieszczęściami.

Korea Południowa — w kraju tym najhuczniej obchodzi się 100 dni po narodzinach dziecka. Z tej okazji wyprawia się przyjęcie, podczas którego serwowane są między innymi placki z czerwonej oraz czarnej fasoli maczane w cukrze i miodzie. Umieszcza się je w każdym z 4 kątów domu. Przysmak ten stanowi symbol szczęścia. Podzielenie się nim ze 100 osobami ma zagwarantować dziecku długie, spokojne życie.

Litwa — podczas przyjęcia urodzinowego serwuje się specjalny tort w żółtym kolorze, a jubilat jest podnoszony na krześle.

Łotwa — z okazji urodzin solenizant jest podrzucany 3 razy na krześle. Równie popularną tradycją jest dekorowanie drzwi wejściowych do domu.

Niemcy — w dniu urodzin, w domu solenizanta przez cały dzień palą się świeczki.

Wielka Brytania — panuje tu tradycja, zgodnie z którą osobie obchodzącej urodziny wręcza się ciasteczka z różnego rodzaju przepowiedniami oraz drobnymi przedmiotami o określonej symbolice.

Przyznacie, że urodzinowe tradycje ze świata są niezwykle oryginalne. My proponujemy Wam przyjęcie z ogromnym misiem w roli głównej. Gwarantujemy, że taki upominek na bardzo długi czas zapadnie w pamięci solenizanta. Duży pluszowy miś to doskonały pomysł na upominek dla ukochanej dziewczyny, przyjaciółki, siostry czy kuzynki. Nasz miś na prezent jest niezwykle miły w dotyku, co sprawia, że przytulanie się do niego jest czystą przyjemnością. Taki wielki miś może zarówno zdobić pokój, jak i pełnić funkcję ogromnej poduszki wykorzystywanej podczas surfowania po internecie czy oglądania telewizji. Wielkie misie dostępne są w 2 kolorach do wyboru — białym oraz brązowym. W ostatniej chwili dowiedzieliście się o przyjęciu internetowym? Nie ma problemu — pluszowego misia dostarczymy Wam w maksymalnie 2 dni. Żeby jeszcze piękniej się prezentował, możemy go zapakować w papier ozdobny.